LEGO Dacta

4.6.2018 sa na 9. ročníku celoslovenskej súťaže Robotický Battle na Alejovej (RBA) v Košiciach (pozrite na: http://www.robotickybattle.tk/) stretlo 81 tímov, ktoré predviedli 90 robotických modelov. Viac na: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20842048/kosicke-gymnazium-obsadili-roboty.html#ixzz5Hg8TuTSq.

V kategórii Vlastný model v tvrdej konkurencii skončil na 2. mieste v súťaži ZŠ robotický Tri (3) maran tímu Mazúr company v zložení Matej Mazúr a Martin Kmeť, obaja 9. A ZŠ Mariánska ulica, Prievidza. Chalani pozvali porotu i ostatných na plavbu námorníckym tancom, pripomenuli si pozdrav vodákov a námorníkov Ahoj!, ale aj plavbu Titanicu, keďže pre účastníkov plavby mali nachystané len 1 záchrannú vestu. Na stupienku víťazov si stihli potriasť rukou so zástupcom firmy IBM na Slovensku a spolu s ostatnými účastníkmi boli pozvaní na jubilejný 10. ročník RBA 2019.

Nachystajte si robota aj vy a môžete sa o rok pridať!

Rodina Mazúrová

Deviatakom zo ZŠ Mariánska ulica v Prievidzi – Matejovi Mazúrovi a Martinovi Kmeťovi -  sa 14.6.2018 podarila super rozlúčka s robotickými súťažami vo farbách základnej školy. Na súťaži Legobot 2018, ktorej 3. ročník organizovala SPŠE v Prešove a združenie IT Valley Košice pod záštitou primátorky mesta Prešov, Ing. Andrey Turčanovej v OC Eperia v Prešove, získali 1. miesto v kategórii Edubot, 2. miesto v kategórii Speedybot, 3. miesto v kategórii Paintbot a tiež špeciálnu cenu primátorky mesta Prešov za nápadité riešenie a originalitu! Výsledky sú zverejnené na: https://www.spse-po.sk/uploads/editor/files/vysledky_Legobot_final.pdf. Spolužiaci boli v Prešove už na druhom ročníku tejto zaujímavej technickej súťaže, kde úspešne hájili nielen meno svojej školy, ale aj krúžku robotického Lega, ktorý na škole vedie pani učiteľka Jacková.

Viac si môžete pozrieť na: https://www.spse-po.sk/

Rodina Mazúrová

Žiaci základných a stredných škôl si v piatok 16.2.2018 zmerali svoje stavebné a programovacie schopnosti. V brnenskom zábavnom vedeckom parku VIDA! prebehol piaty ročník robotickej súťaže – Robotiády (viac na stránke: www.robotiada.cz). Do súťaže sa tento rok prihlásilo rekordných 600 súťažiacich z Českej republiky, Slovenska a Poľska, čím sa stala najväčšou súťažou nielen v Čechách, ale aj v strednej Európe.

Postavené roboty museli byť postavené zo stavebnice Lego Mindstorms.

Prievidzu v Brne reprezentoval tím č. 86 Mazúr company – Matej Mazúr zo ZŠ Mariánska a Jakub Mazúr z GVBN. V Diaľkovom medveďovi musel Jakub s robotom zachraňovať medveďa z bludiska. Matej postavil robota do rýchlostného preteku v paralelnom šprinte a v disciplíne Freestyle predstavil 2. verziu robota Tri(3)maran. Ten sa páčil nielen návštevníkom, ktorí mali možnosť hlasovať za jednotlivé modely, ale aj porote. Tím Mazúr company získal 3. miesto práve v tejto disciplíne.

V blízkosti Vida! Centra na brnenskom výstavisku bol pri príležitosti zimnej olympiády otvorený Olympijský park, kde si mnoho robotických tímov  skúsilo po súťaži nielen svoje technické, ale aj športové zručnosti.

Ing. Lenka Mazúrová

Žiaci z Mariánskej sa aj tento rok zúčastnili medzinárodnej súťažnej prehliadky robotov pod názvom-Trenčiansky robotický deň, kde žiak Matej Mazúr, z 9.A triedy, obsadil so svojím modelom lode 2.miesto v silnej a početnej konkurencii. Veľmi sme sa tešili, Matejovi gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Súťaž organizuje Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom a mestom Trenčín pod osobnými záštitami predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín. Spoluvyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Cieľom robotickej súťaže je popularizovať vedu a techniku medzi mladými ľuďmi trenčianskeho regiónu.

Čo by ste považovali za dopravný prostriedok budúcnosti? Asi každý niečo iné. Dňa 27. októbra 2017 sa na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha uskutočnil 3. ročník robotickej súťaže G-Robot, do ktorého sa v dvoch súťažných kategóriách zapojilo 37 tímov z celého Slovenska. V kategórii Vlastný model – dopravný prostriedok budúcnosti si 30 tímov pripravilo rôzne verzie dopravných prostriedkov: obojživelné vozidlo, autonómne autobusy, autá, či taxík, reštauráciu putujúcu za svojimi návštevníkmi, robot na kolieskových korčuliach...

ZŠ Mariánska ulica z Prievidze sa tiež nedala zahanbiť. Žiak 9.A triedy Matej Mazúr, z jednočlenného tímu Mat Maz, so svojím modelom plávajúceho trimaranu (lode s jednou plachtou a tromi trupmi) zaujal, čo mu vynieslo 5. miesto v hodnotení poroty. Pre zaujímavosť: bol jediný s modelom lode a prezentoval ju na skutočnej vode!

Viac si o súťaži môžete pozrieť na stránke https://www.gymmt.sk/predmety/informatika/1155-3-ro%C4%8Dn%C3%ADk-s%C3%BA%C5%A5a%C5%BEe-g-robot-2017-je-za-nami. Fotky sú na https://photos.app.goo.gl/i09v8Gih0Jtip7k53.

Lenka MazúrováViac článkov...

Stránka 1 z 7

Začiatok
Dozadu
1

Projekt EKOROK

globe_green

V spolupráci s mestom Prievidza a firmou Nestlé podporujeme pozitívny vzťah detí k ekológii a životnému prostrediu.

Viac informácií

Projekt INFOVEK

logo_infovek

Zmyslom Projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu pre život a uplatnenie sa v informačnej spoločnosti.

Viac informácií

Projekt LEGO Dacta

TrikeBase400

Robotická stavebnica v rukách našich detských "programátorov".

Viac informácií

Školské mlieko a ovocie

apple-g

Správna výživa je základom pre zdravie detí, lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky.

Viac informácií

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny webových stránok. Viac informácií o cookie.